Reálny vs. virtuálny trvalý pobyt: Aký je medzi nimi rozdiel?

Pojem virtuálny trvalý pobyt sa na Slovensku používa stále viac. Je rozdiel medzi skutočným a virtuálnym pobytom? Kedy je vhodné využiť služby virtuálneho trvalého pobytu? A aké výhody vám prináša? Všetky tieto otázky vám zodpovieme v nasledujúcich riadkoch.

Ako funguje virtuálny trvalý pobyt?

S virtuálnym trvalým pobytom si za minimálny poplatok prenajímate adresu svojho trvalého pobytu. Na tejto adrese nebývate, ale môžete na nej prijímať poštu. Adresa virtuálneho pobytu bude uvedená aj vo vašom občianskom preukaze. Znamená to, že aj naďalej môžete bývať v prenajatom byte, ale miesto vášho trvalého pobytu bude inde.

Nezáväzne objednať trvalý pobyt

Virtuálny trvalý pobyt vám navyše prinesie aj ďalšie výhody:

  • dôveryhodnú adresu trvalého bydliska,
  • prístup do škôlok, škôl a lekárom v mieste obvodu trvalého bydliska,
  • lepšie možnosti parkovania pre rezidentov,
  • možnosť voliť v meste pobytu a ďalšie.

Adresa virtuálneho pobytu bude uvedená aj vo vašom občianskom preukaze.

Virtuálny trvalý pobyt vám teda výborne poslúži aj v prípade, že máte oficiálne bydlisko mimo mesta, kde bývate, ale chcete mať rovnaké výhody ako rezidenti.

Čo je trvalý pobyt?

Trvalý pobyt označuje adresu vášho pobytu na území Slovenskej republiky. Takýto trvalý pobyt slúži na účely evidencie občanov a ako občan Slovenskej republiky ho môžete mať len jeden.

 

Zákon č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky pritom hovorí o tom, že trvalý pobyt je pobyt občana spravidla v mieste jeho stáleho bydliska na území Slovenskej republiky.

Štandardne teda máte trvalý pobyt v mieste svojho bydliska. Čo však v prípade, ak bývate v podnájme a prenajímateľ vám súhlas na trvalý pobyt nedá? Alebo ak ho máte, ale niekto vám niekto trvalý pobyt zruší? Pre tieto prípady je tu služba, ktorá vám poskytne tzv. virtuálny trvalý pobyt.

Čítajte aj: Zrušili vám trvalý pobyt? Máme pre vás riešenie

A čo z toho všetkého vyplýva? Z pohľadu zákona je reálny a virtuálny trvalý pobyt jedno a to isté.

Virtuálny trvalý pobyt cez službu MojPobox.sk

Na portáli MojPobox.sk vám ponúkame virtuálny trvalý pobyt Bratislava a virtuálny trvalý pobyt Nitra.

 

S MojPobox.sk môžete získať adresu pre:

  • trvalý pobyt Bratislava - v mestských častiach Rača, Ružinov, Staré Mesto a Petržalka,
  • trvalý pobyt Nitra.

Nezáväzne objednať trvalý pobyt

So službou však nezískate len adresu bydliska, ale aj ďalšie užitočné služby a výhody:

  • Zabezpečíme pre vás prihlásenie na trvalý pobyt na miestnom úrade.
  • V rámci služieb preberáme a preposielame aj všetky vaše poštové zásielky. Všetky poštové zásielky prijímame a evidujeme v online systéme, v ktorom nájdete podrobnosti o zásielke (typ zásielky, odosielateľ, dátum prijatia, hmotnosť).
  • Príjem poštovej zásielky vám oznámime bezplatnou SMS správou alebo e-mailom.
  • Na požiadanie vám prijatú zásielku oskenujeme a nahráme ju do online systému. Sken máte k dispozícii najneskôr do druhého pracovného dňa.
  • Na evidenciu zásielok vám poskytneme bezplatnú a jednoduchú aplikáciu. Zásielky i ich obsah máte dostupné na jeden klik odkiaľkoľvek na svete.
  • Ak ste živnostník, nami ponúkaná adresa pre trvalý pobyt vám môže po našom súhlase poslúžiť aj na účely podnikania. Ide o služieb tzv. virtuálneho sídla, ktoré poskytujeme prostredníctvom portálu MojeSidlo.sk.

Ak nemáte možnosť zriadiť si v podnájme trvalý pobyt, virtuálny trvalý pobyt môže byť pre vás mimoriadne efektívnou alternatívou. Kontaktujte nás a my vám so zriadením trvalého pobytu veľmi radi pomôžeme.

 

Zdroje:

  • Zákon č. 253/1998 Z. z. Zákon o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky

Ďalšie články z kategórie Trvalý pobyt

Trvalý a prechodný pobyt: Kde mám platiť poplatok za komunálny odpad?

Neviete, kde máte platiť poplatok za odpad? Ako súvisia poplatky s nahláseným trvalým alebo prechodným pobytom? Z príslušných zákonov sme pre vás vybrali ustanovenia, ktoré sa týkajú fyzických osôb - nepodnikateľov. Čítajte ďalej, všetko podstatné sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Parkovacia politika Bratislava - ako parkovať výhodnejšie?

Parkovanie v našom hlavnom meste robí vrásky nielen jeho návštevníkom, ale i domácim obyvateľom a ľuďom žijúcim v podnájme. A hoci ani rezidenti neparkujú v Bratislave bezplatne, parkovacia politika ich cenovo zvýhodňuje. Ako teda parkovanie reguluje Bratislavský parkovací asistent PAAS?

Administratívny trvalý pobyt v Petržalke: Čo znamená a aké (ne)výhody prináša?

Pred tromi rokmi zaviedla mestská časť Petržalka možnosť požiadať o tzv. administratívny trvalý pobyt. Urobila tak v súvislosti s novými parkovacími pravidlami, ktoré začali platiť 1. novembra 2019. Viete, čo tento typ pobytu znamená a čo so sebou prináša?

Zaujali sme Vás?
Objednajte si trvalý pobyt
ešte dnes.

Objednať trvalý pobyt
(C) Copyright 2012 - 2024 MojPobox.sk - Trvalý pobyt v Bratislave

MojeSidlo.sk - všeobecné obchodné podmienky